שותפים לדרך

שותפים לדרך- שותפים לשליחות

המוטו שלנו: לטפל ברעב, להיאבק ברעב.

בשני המישורים אנו זוכים לשותפים לדרך, רבים וטובים, מהסקטורים המשמעותיים במדינה.

טיפול ברעב

פיד ישראל פועלת להזנת רעבים בישראל דרך חלוקות מזון ע"י מתנדבים מסורים ופעילויות סיוע שונות לרווחת העניים. מערכות הסיוע הרב גוניות שלנו פועלות להגברת המודעות לנושאי מצוקה ולמיקסום הסיוע בתיאום ובשיתוף עם רשויות מוניציפאליות, משרד הרווחה, לשכות רווחה, מוסדות ובתי ספר כדוגמת רשת בתי ספר 'אורט', ארגונים ועמותות בעלי אג'נדה חברתית,עובדות סוציאליות, ח"כים, שרים, ראשי עיריות ואישי ציבור.

מאבק ברעב

הארגון עומד בחזית העשיה הלאומית בתחום, ומנהל רשת מסועפת של קשרים משלתיים ומוניציפאליים עם עשרות אנשי מפתח, ח"כים, שרים, ראשי עיריות, ידוענים, כוכבים וזמרים כדי להשמיע בקול רם את קול ענותם החלשה של הרעבים בארץ למחיה בסיסית, לקדם חקיקות מיטיבות ולהיאבק למען מיגור הרעב והעוני.

אנחנו מזמינים את הדמויות בעלות ההשפעה החברתית בקריאה של כבוד ליטול חלק בפעילויות שלנו, במהלכן הם נחשפים באופן ישיר למצוקות האוכלוסיות בישראל, כמו קשישים, נוער בסיכון, חד הוריות וחולים.

בארגון עדים להתרגשות שאוחזת בכל מבקר מהיכרות עם היקפי הפעילות הברוכה של פיד ישראל לצמצום הרעב בישראל ולטיפול בעוני ברמה הלאומית.

ארגוננו גם מהווה 'פה פוליטי' לדברר את המצוקות מול חברי כנסת, ראשי עיריות ורשויות רווחה בכנסת. גם במסדרונות הכנסת ארגוננו זוכה לאהדה ולאוזן קשבת לבקשות שאנו מעלים מהשטח.

כמו כן, בשיתוף עם משרד הרווחה אנו יוזמים ומקיימים שולחנות עגולים בהשתתפות ראשי כל עמותות הרווחה העוסקות במפעלי ההזנה. הרציונל העומד מאחורי היוזמה הינו לחשוף בפני גורמים ממשלתיים את העשייה הרבה בתחום החברתי מחד, ומאידך – להציג בפניהם נתונים מהשטח על מצוקת הרעב הקיימת בחלקים נרחבים מהאוכלוסייה הישראלית, ולבקש שיפורים חקיקתיים.

זכות וחובה לנו לציין את השותפות המלאה של כל הגורמים בעלי ההשפעה, ואת הסיוע הרב שהם מעניקים לארגון ולאוכלוסיות מצוקה בכל כיוון אפשרי.